Monte dílničky

Montessori pracovny (dílničky)
pro rodiče a děti (0-36 měsíců)

Montessori pracovny (dílničky)
pro rodiče a děti (0-36 měsíců)


Ve Vyšehrádku čeká na Vás a Vaše děti prostor, kde mohou zažít dobrodružství z objevování světa. V připraveném prostředí naší miniškolky a školky společně aktivně pracujeme, pozorujeme a zkoumáme vše, co nás zajímá. My jako rodiče se účastníme klidně a s úžasem jako by to bylo zase poprvé!

Kde a kdy?
Komunitní centrum Jasoň
Putimská 716/4, Praha 4 – Písnice 

Středa 14.30–16. 00
pracovna pro rodiče a děti 0 – 2(3) leté

Prostory: mini školka (žlutá třída)


Co Vás čeká a nemine?
Děti si vyberou, které aktivitě se budou věnovat, s jakými pomůckami budou pracovat. Tyto „aktivity“ jsou přizpůsobené jejich věku a potřebám odpovídajícím jejich přirozenému vývoji. Lekce jsou upravovány dle momentálních potřeb a věku dětí. Mladší děti (0 – 36 měsíců) se společně sejdou v kruhu a přivítání je formou písniček a básniček, které jsou spojené s hudebním nástrojem nebo pohybem. Dále si dle zájmu vybírají aktivity. K dispozici je i oblíbená překážková dráha. Potřebujeme plné nasazení Vás – rodičů – pro „bezpečné zkoumání“ a udržení připraveného prostředí J.
Najdeme si i čas na povídání a Vaše otázky, a to nejen ze světa Montessori. Chtěly bychom maminky i děti seznámit s principy Montessori pedagogiky, s jednotlivými pomůckami a zároveň je inspirovat, jak tyto využívat v běžném životě nebo jak si pomůcky připravit a případně vyrobit doma.

Proč a pro koho?
Dílničky jsou určené pro všechny, kteří si chtějí užít společný čas se svými dětmi v připraveném prostředí Montessori školky. Také je vždy doporučujeme před nástupem do školky, kdy se děti a Vy rodiče můžete seznámit s prostředím školky a s námi jakožto průvodci dětí. Adaptace dětí poté probíhá klidněji.

Za kolik?
Cena za jednu dílničku při předplatném je 250,- Kč (dospělý a 1 dítě). Vstupné je formou permanentky, která obsahuje 10 vstupů (2500,- Kč), nebo Vstupy si můžete vybrat v průběhu 3 měsíců. Nabízíme možnost 4 náhrad, které budou omluveny alespoň jeden den předem. V ceně je svačinka pro děti (kterou si samy chystají v rámci Montessori prostředí i ti nejmenší).

Jednorázové vstupné na dílničku je 280 Kč (dospělý a 1 dítě).